23.02.2008 |
|
|
|
(fra NBFs hjemmeside)
Thomas Rønningen vant bronsemedalje i Beograd i ettermiddag. Thomas tapte sin første kamp mot en romener som senere gikk til finalen, og Thomas kom da inn igjen og vant sin bronsefinale mot sveitseren Thomas Wild med sifrene 4-0, 5-0. -Han var desidert best, slår Kjell Karsen fast. Anders var også påmeldt, men måtte melde avbud på grunn av sykdom.
Stig Andre Berge ble gullgutt i Serbia (23.2.2008)
Stig Andre Berge gikk helt til topp i dagens turnering i Serbia. Han var aldri truet i finalen mot en greker. Han vant rundene 4-2 og 7-0. Han lå under 0-2 etter grekerns clinch og halvt minutt igjen av runden og Stig Andre skal koble grep. Det gikk bra og med to rullinger tok han første runde hjem, med fire poeng. Andre runde ble en maktdemonstrasjon, 7-0 og gullet var et faktum. Vår andre finalist Fritz Aanes tapte sin finalekamp mot en russer.
Seier til Stig Andre i Serbia. foto: www.teamaanes.no
Fritz ble nummer to etter å ha tapt sin finalekamp 1-1 og 0-2 mot en russer. Første runde ledet han til det gjenstod 10 sekunder og da gikk han på en ett poengs rulle, og tapte runden. Og så den andre runden. Fritz møtte imidlertid den beste russeren i sin første kamp, som han vant. Det viser at nivået er inne, dog varierer det ennå noe, men med mye matching og skadefrihet har vi god tro på at Fritz når sine mål iår.
Lagmessig var det fantastisk, med gull, sølv, 2 bronse av fem utøvere. Både Thomas og Joakim var dessuten bare sekunder unna finalen, om det er mulig å si det slik. -Jeg tror vi er nest beste nasjon etter Russland, melder leder Kjell Karlsen, som dessuten forsikrer alle hjemme at de har det trygt i den serbiske hovedstad. -Vi bor 20 minutter unna sentrum og vi skal være på hotellet i kveld. Banketten som vi er invitert på, står vi over, avslutter Kjell Karlsen. Den banketten tar vi når vi er klar for OL, tilføyer bryting.no.